Úvodní stránka
Main page
Rádia do roku 1948
Radios until 1948
Rádia Tesla n.p.
Tesla radios
Televizory
TV receivers
Gramofony
Gramoplayers
Magnetofony
Tape recorders
Gramorádia
Radiograms
Přenosná rádia
Portable receivers
Měřicí přístroje
Measure instruments

Tesla 4278A "Saturn"


Rok výroby/ Production: 1983/84 (Tesla Orava, n.p.)

Cena/ Price: 4600,- Kčs


Popis: Plně polovodičový pětipásmový televizní přijímač - superhet s mezinosným zpracováním zvuku dle normy OIRT (6,5 MHz) i CCIR (5,5 MHz). Plynulé ladění v rozsahu všech televizních pásem, tlačítková předvolba pro 8 kanálů se zobrazením čísla předvolby na obrazovce, ovládání hlasitosti, basů, výšek, jasu, kontrastu a AVC otočnými potenciometry. Obrazovka o úhlopříčce 61 cm, dřevěná skříň, plastová maska. Výstup pro nahrávání zvuku na magnetofon a reproduktor.

Konstrukce přijímače je stejná pro televizory Neptun a Urán, má shodné moduly s přenosnými televizory řady Satelit a využívá spínaný zdroj, což umožnilo snížit spotřebu na pouhých 56W. Veškeré moduly jsou zasunuty do jediné společné základní desky, nesoucí i jednotku tuneru a výklopnou jednotku spínaného zdroje. Jeden z posledních stolních čb televizorů čs. výroby, po ukončení výroby byly černobílé přístroje dováženy z Rumunska (Safír, Diamant)

Dřevěná skříň, plastová maska.


Description: All transistor/IC VHF/UHF TV receiver powered from AC net 220V/50Hz. Antiimplosive 61 cm picture tube, 8 preset tune buttons, tape recorder sound and speaker output, printed circuit boards, switching power supply. Wooden cabinet, plastic mask. Last B/W table TV, produced in Czechoslovakia.