Tesla 1032A "Synkopa"

Rok výroby/ Production: 1979/81 (Tesla Bratislava, n.p.)


Popis: Stolní stereofonní přijímač s vestavěným gramofonem HC13, oddělenými reproduktorovými soustavami a napájením ze střídavé sítě 220V/50Hz. Vlnové rozsahy KV, SV, DV, VKV (66-73, 87,5-104 MHz) Tlačítkové přepínání vlnových rozsahů, feritová anténa, 4 předvolby pro VKV, ovládání hlasitosti, basů, výšek a vyvážení tahovými potenciometry. Výstup na magnetofon a sluchátka, přepínač MONO/STEREO, přípojka pro externí antény. Výstupní výkon 2x 4W. Dřevěná skříň, černá plastová maska, stupnice a kryt gramofonu z plexiskla. Dvě dřevěné reprobedny s plastovou děrovanou maskou, obsahující basový a výškový reproduktor.

Synkopa je přízvuk na nepřízvučné době, nebo předražení doby, kde by se běžně očekávala přízvučná doba. Synkopa vzniká přesunutím přízvuku z těžké doby na lehkou. Synkopy jsou používané v mnoha hudebních stylech, jako třeba klasická hudba, ale je podstatou stylů jako je reggae, ragtime, rap, jump blues, jazz a často také v dubstep a progressive metal. Ve formě back beatu se objevuje v populární hudbě.


Description: All transistor/IC AM (SW, MW, LW), FM (66-73, 87,5-104 MHz) superheterodyne with gramoplayer HC13 powered from AC net 220V/50Hz. Band switch buttons, volume, bass, treble, balance control. Plexiglass scale cover, wooden cabinet, plastic mask. Output power 2x 4W. Separated speakers in wooden boxes with plastic mask.