Tesla 4262A "Kalina"

Rok výroby/ Production: 1975/77 (Tesla Orava, n.p.)

Elektronky/ Tubes: PCF802, PL504, PY88, A61-120W

Polovodiče/ Semiconductors: 21 tranzistorů, 23 diod, 2 IO


Popis: Pětipásmový televizní přijímač - superhet s mezinosným zpracováním zvuku dle normy OIRT (6,5 MHz) i CCIR (5,5 MHz). Plynulé ladění v rozsahu všech televizních pásem, 6 mechanických předvoleb ovládaných tlačítky, ovládání hlasitosti, tónové clony, jasu a kontrastu tahovými potenciometry. Obrazovka o úhlopříčce 61 cm. Výstup pro nahrávání zvuku na magnetofon.

Konstrukce přijímače vychází ze základního modelu 4260A "Dukla" z roku 1974. Šasi přijímače je rozděleno na signálovou část na levém boku skříně a zdrojovou a rozkladovou část na dně skříně. Obvody obrazové a zvukové mezifrekvence, koncový NF zesilovač zvuku, AVC a snímkový generátor jsou osazeny na samostatných modulech, zasunutých do základních desek pomocí řadových konektorů. Tranzistorový nf zesilovač byl v průběhu výroby nahrazem integrovaným obvodem MBA810.

Dřevěná skříň, plastová maska povrchově upravená potiskem s motivem dřeva.


Description: VHF/UHF TV receiver powered from AC net 220V/50Hz. Antiimplosive 61 cm picture tube, 6 program tune buttons, tape recorder sound output, printed circuit boards, module construction. Wooden cabinet in various colors, plastic mask and back cover.